Burak Özdoğan Kimdir?

profVinoİstanbul’da doğdu. Haziran, 1976. Dört yaşına kadar Beylerbeyi’nde, otuzuna kadar Kadıköy, Ziverbey’de yaşadı. Şimdilerdeyse Prag…

Matematik Mühendisi olan Burak’ın yazı yazmaktan keyif aldığını fark etmesi orta okul yıllarına dayanıyor: Babasının ona aldığı bilgisayarda geliştirdiği yazılımları Program Döküm Eki adlı ekinde yayımlayan Commodore dergisinde tanıtırken cümle kurmaktan haz duyduğunun ayırdına ilk kez vardı Burak.

Üniversite yıllarında dağcılıkla tanışması, ülkemizin edebiyat adına bu alanda derin bir açığının olması ve bir de arkadaşlarının teşviğini alması Burak’ı çeviri, röportaj, makale ve öykü gibi türlerde kendini sınamaya yüreklendirdi. (Bknz. TAKOZ, Git dergileri; http://www.tirmanis.org)

Konusu ‘dağcılık ve kaya tırmanışı’ dışına kayan metinler de kuran Burak, bu öykülerinden içine sinenleri zaman zaman yakın çevresine ‘gösterdi,’ onların beğenilerine sundu.

İşte; Burak Özdoğan, belki yazdıklarına olan inancının seneler içinde gıdım gıdım artması, belki artık taşmaya başlayan o ‘sadece arkadaşları tarafından değil de başkalarınca da okunmak’ arzusuyla; ve belki biraz da göz önünde olmanın üretkenliğini kamçılayacağı hesabıyla içine sinen öykülerini bu blog’ta toplayıp yayımlamaya başladı.

Kaya tırmanışı eğitmenliği, açıkhava eğitmleri, deneyimsel öğretim gibi alanlarda çalışan Burak, şimdilerde yazılım geliştirerek geçimini sağlıyor. Çek Cumhuriyeti’nin başlenti Prag’ta yaşıyor. Biten evliliğinden bir oğlu
var; oğlu aynı zamanda en iyi arkadaşı!

Burak, yazmak dışında en büyük tukularından biri olan kaya tırmanışına kesintisiz devam ediyor. Katıldığı yarı ve tam maratonları çıplak ayak koşmaktan keyif alıyor.

Ve günün birinde basılmaya layık bir eser yazabilmenin tatlı düşünü kuruyor.

Prag, 7 Ocak 2016

 

 

 

 

 

Reklamlar

3 Responses to Burak Özdoğan Kimdir?

  1. Melike dedi ki:

    Turkce kitaplarimin bittigi su gunlerde ilac gibi geldin sevgili kalemli kek…

  2. Hakan Eşme dedi ki:

    Eline, diline, yuregine ve de kalemine saglik…

  3. Nesrin dedi ki:

    düşünün gerçekleşeceğinden eminim çünkü yazılarında çok başarılısın ve sabırsızlıkla bir an önce kitabını bekliyorum :))

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s